Головна » 2018 » Лютий » 12 » Щодо реєстрації місця проживання дітей
08:00
Щодо реєстрації місця проживання дітей

Шановні батьки!

 

Кожен факт появи на світ нової людини – це радість! В першу чергу, радість для самих батьків немовляти. Водночас з’являються й нові обов’язки для батьків, передбачені Сімейним Кодексом України. А також виникає багато питань щодо реєстрації місця проживання дитини

Як визначитися з реєстрацією місця проживання дитини?

Питання визначення місця проживання малолітніх та неповнолітніх регулюється ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV, яка визначає місце проживання фізичної особи в залежності від її віку.

Відповідно до частини 4 Цивільного кодексу, місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає. Дитина, яка не досягла 10 років може бути зареєстрована лише з батьками, або з одним із батьків.

Крім того необхідно звернути увагу батьків на те, що неповнолітні діти реєструється за місцем проживання батьків, або одного з них незалежно від того, чи мають вони право власності на житло в якому вони зареєстровані. Більш того, згода власника житла та членів сім’ї, які разом проживають з власником, для реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини не потрібна.

  • реєстрації дитини у разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно отримати лише згоду другого з батьків.

Так, згідно з частиною 3 ст. 29 Цивільного кодексу місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками.

 Частиною 2 статті 29 Цивільного кодексу передбачено право фізичної особи, яка досягла 14 (чотирнадцяти) років вільно обирати собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлені законом. Для реєстрації місця проживання 14-ти річної дитини згоди батьків вже не потрібно, дитина самостійно визначається де і з ким вона хоче проживати (з батьком чи матір’ю, якщо батьки мешкають окремо). В такому випадку заяву про зняття з місця реєстрації і реєстрацію нового місця проживання дитина заповнює і подає самостійно.

Відповідно до Правил реєстрації місця проживання для прописки дитини необхідні:

-        квитанція про сплату адміністративного збору;

-        заява за формою, наведеною у додатку 7 до Правил;

-        свідоцтво про народження дитини;

-        документи, що посвідчують особу батьків – їх паспорти.

Згідно з чинним законодавством батьки, або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй жилплощі. Цей закон поширюється на осіб будь – якого віку, включаючи новонароджених дітей.

Так, відповідно до статті 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян     (від 17 до 51 грн.).

Детальну інформацію про реєстрацію місця проживання, Ви можете отримати у відділі реєстрації місця проживання громадян за адресою: вул. Володимира Великого, 32, каб.112, тел.: 405-75-22.

  • Сайт виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради

http://srvk.gov.ua

(Діяльність → Послуги → Реєстрація місця проживання громадян);

  • Форум виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради

http://forum.srvk.gov.ua

(Відділ реєстрації місця проживання громадян);

  • skype. (terrstr3@srvk.gov.ua).

Відділ  реєстрації  місця  проживання громадян

виконкому Саксаганської районної у місті ради

Переглядів: 55 | Додав: admin4 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]